Bokor Béla versenyt nyert, Vérteskozmán több száz futó haladt át

Home  |  Csákvár   |  Bokor Béla versenyt nyert, Vérteskozmán több száz futó haladt át

Akár a múlt heti hír ismétlése is lehetne, de nem, ez egy újabb hír!

Szombaton volt a nemzetközi minősítésű, VI. Fehér Enikő és Vörös Balázs Emlékverseny Martonvásáron a Brunszvik Kastélyparkban. Az egyéni versenyszámok: 1 órás, 3 órás, 42,2 km, 50 km, 6 órás, 9 órás és 12 órás nyílt futam és 12 órás magyar országos bajnokság. Csapatverseny 6 órás és 12 órás versenyszámba volt.

A verseny érdekessége, hogy a futók egy 1360 m hosszú -hitelesen mért pályán- a Brunszvik Kastélyparkon belül futnak. A 9 órás versenyt a csákvári Bokor Béla nyerte, aki az adott idő alatt 67 kört és 1180 métert futott, ami összesen 92,3 km!

A versennyel a szervező a Havasi Gyopár Egyesület emlékezik a 2017-es veronai buszbaleset 18 fiatal áldozatára, köztük Fehér Enikőre és Vörös Balázsra, akik a versenyszervező testvére és unokaöccse. A baleset éjjel történt a síelésből hazafelé tartó útjukon. A sofőr elaludt menet közben, a busz nekiütközött egy híd beton pillérének és be is gyulladt. Sok személyt az elhunytak közül nem sikerült kimenteni az égő buszból. Tragédia volt.

Vérteskozma

Vasárnap rendezték meg az Ensport Vértes Terep Maratont, amelyre négy kategóriában lehetett nevezni: minimaraton, félmaraton, terepmaraton és ultramaraton. A szervező honlapja szerint 659 nevező volt, akik Szárról indultak és oda is érkeztek a vértesi dombokon haladva. Az ultramaratonos versenyzők útvonala Vérteskozmát is érintette, így vasárnap napközben több száz futó haladt át a falun, és remélhetőleg tovább vitték a kis vértesi település jó hírét.